Vláda zaslala našim chemikům v Kuvajtu děkovný dopis
I do dnešního vysílání jsme zařadili naši novou rubriku Voláme Kuvajt, ve které dáváme prostor pro vzkazy a přání našim chemikům v Kuvajtu. Rubriku připravila Milena Štráfeldová:
Tak, jak se blíží vojáci protiirácké koalice k Bagdádu a tzv. červené linii, za kterou jsou Republikánské gardy Saddáma Husajna připraveny použít zřejmě i chemické zbraně, roste i pravděpodobnost, že příslušníci česko - slovenského protichemického praporu v Kuvajtu budou muset odstraňovat následky použití těchto zbraní hromadného ničení. Toho si je vědoma i vláda České republiky, která v úterý ve svém dopise českým chemikům vyjádřila plnou podporu a hrdost na jejich dosavadní práci.
Vojáci, píše se v dopise českého kabinetu, oceňujeme Vaše působení v Kuvajtu v operaci Trvalá svoboda. Sloužíte vlasti a zároveň lidské solidaritě. Vaše znalosti a schopnosti využíváte ve prospěch lidí vystavených nebezpečí možného použití zbraní hromadného ničení. Jsme hrdí na Vaši prvotřídní práci, kterou doposud ve velmi složitých podmínkách odvádíte."Uvědomujeme si, jak namáhavý a odpovědný úkol plníte a vyjadřujeme Vám naši důvěru. Vaše poslání má hluboce lidskou dimenzi, která právě v dnešním světě nabývá na významu. Přejeme si, aby Vaše schopnosti nebylo nutné ověřit v reálné situaci odstraňování zhoubných následků použití nejničivějších zbraní. Plnou podporu a ocenění si zaslouží i Vaše rodiny a blízcí. Mnoho pozdravů posíláme také Vašim slovenským kolegům. Přejeme Vám mnoho úspěchů a šťastný návrat domů do České republiky."
citoval dále z dopisu premiér Vladimír Špidla. Pro naši rubriku, určenou právě českým chemikům v Kuvajtu, pak dodal:
"Je to poselství, které říká, že vláda České republiky si velmi váží činnosti našich vojáků v Kuvajtu a že je to činnost, která je na straně mezinárodní solidarity."
O českých chemicích, kteří mají mandát parlamentu zasahovat tehdy, pokud budou použity zbraně hromadného ničení, premiér Špidla řekl:
"Nejsou nějakou odloučenou jednotkou, vláda jim věnuje plnou pozornost, považuje jejich působení za mimořádně důležité, vysoce si ho váží, a proto mají trvalou politickou podporu."
Pražské telefonní číslo 221552989 nebo mailová adresa [email protected] - to jsou spojení, na která nám mohou naši posluchači zanechávat vzkazy pro české chemiky v Kuvajtu. A z těch, které nám na telefonní záznamník přišly hned v první den po zveřejnění, vybíráme ze vzkazu paní Štajerové z Teplic. Ten přišel dokonce ve verších:
"Já bych je chtěla všechny tam pozdravit. Přejeme Vám hodně štěstí, síly, zdraví, neboť jste Vy ti praví. Přát Vám budu znova, už abyste byli všichni doma."
To tedy přeje našim chemikům v Kuvajtu paní Štajerová z Teplic. A k jejímu přání bychom se samozřejmě chtěli připojit i my.







