Zlín vyhrál hokejovou extraligu

Brankář Martin Altrichter (vpravo) se s Miroslavem Blaťákem ze Zlína  radují z trofeje pro mistra ČR v hokeji, foto: ČTK

Hokejová extraliga zná jméno nového šampiona. Po pátém finále převzali ve čtvrtek večer pohár za vítězství hokejisté Zlína, vůbec poprvé v letité historii klubu. Zlín přitom ve finále porazil obhájce loňského titulu pražskou Slavii.

Brankář Martin Altrichter  (vpravo) se s Miroslavem Blaťákem ze Zlína  radují z trofeje pro mistra ČR v hokeji,  foto: ČTK
Zlín se na hokejové finále připravoval dlouho. Vyprodáno okamžitě a na lístky se stály fronty deset hodin už od půl čtvrté ráno. Celé město se zahalilo do žluté klubové barvy. Sukno viselo z komínů, radnice, mrakodrapu i z oken rodinných domků. Z Kanady přiletěl na finále i světoznámý zlínský rodák Tomáš Baťa. Důkladně připravená oslava se však málem nekonala. Ještě po druhé třetině totiž domácí prohrávali 0:1. Nakonec ale dokázali vyrovnat i vstřelit vítězný gól. Primátor Zlína Tomáš Úlehla tak má důvod splnit i třetí slib, který zlínským hokejistům před časem dal.

"První slib byl už v osmifinále, kdy jsem klukům slíbil deset litrů slivovice a stolitrový sud piva. Slivovici dostali hned a každý si odnesl domů tuto památku. Pivo dostanou večer, kdy se s hokejisty a veřejností slaví titul. Slíbil jsem i to, že zahájím nejbližší zasedání zastupitelstva v převlečení za medvědího maskota, který celou dobu úspěšnou sezónu provázel. Z toho slibu nehodlám slevit a nejpozději na nejbližším řádném zasedání zastupitelstva 20. května bych se měl v tomto přestrojení objevit."

Zlínští čekali na hokejový mistrovský titul dlouhých 75 let, právě tolik roků letos oslaví místní klub. V loňském roce se přitom Zlín umístil na předposledním místě.