Adecco: ČR je 25. nejatraktivnější zemí pro práci na světě

Ilustrační foto: aroblesgalit / Pixabay, CC0

Česká republika je z hlediska kvality pracovních podmínek a příležitostí 25. nejlepší zemí světa, na stejném místě se umístila Praha v porovnání měst. Vyplývá to ze studie personální agentury Adecco, která zkoumala 125 zemí světa a 114 měst.

Ilustrační foto: aroblesgalit / Pixabay,  CC0
Přední příčky na žebříčku zemí s nejlepšími pracovními podmínkami obsadily Švýcarsko, Singapur a Spojené státy americké. Češi si podle studie vedou nejlépe v udržitelnosti kvality života a odborných a technických dovedností, ve kterých mají 22. místo. "Největší slabinou Čechů z hlediska porovnávaných kritérií jsou všeobecné znalosti, ve kterých jsme se umístili až na 32. příčce," uvedli zástupci agentury.

Praha předčila v oblasti péče o životní úroveň Washinton, Londýn a Paříž

Hlavní město Praha předčilo v oblasti péče o životní úroveň i světové metropole jako jsou Washinton, Londýn a Paříž. Česká metropole se v této oblasti umístila na osmém místě. Podle studie budou hrát města stále větší roli v přitahování talentovaných lidí. "Jako menší hospodářské jednotky, které aktivně sledují a přizpůsobují vlastní činnost obyvatelům, mohou svou politiku rychle měnit, a tak se zdokonalují daleko snadněji než celé státy," uvedl ředitel personální agentury Adecco ČR a SK Ondřej Wysoglad.

Z porovnání výsledků všech šesti ročníků studie vyplývá, že rozdíly mezi lépe a hůře adaptovanými oblastmi se zvyšují. "Schopnost prosadit se v určitém oboru díky dostatku nadaných zaměstnanců se posiluje ve skupinách zemí, kde je již poměrně vysoká, a oslabuje se tam, kde je relativně nízká," uzavřeli autoři průzkumu.