Boxeři Konečný s Krajem budou v Praze usilovat o tituly

Potřetí během roku zavítá do Prahy skvělá boxerská show. Hlavními aktéry úterního večera budou naši současní nejlepší profiboxeři Lukáš Konečný a Rudolf Kraj. Právě v jejich zápasech se bude bojovat o pás WBC Internacionálního šampiona a WBO Interkontinentálního šampiona.

Po sedmi předchozích soubojích, ve kterých se očekávané desetitisícové návštěvě v pražské T-Mobile aréně představí boxeři osmi zemí od sousedního Německa až po exotické Chile či Jihoafrickou republiku, vstoupí do ringu Rudolf Kraj k prvnímu titulovému duelu večera proti Pavlu Melkomianovovi z Ruska. Stříbrný olympionik ze Sydney přiznává, že půjde o životní zápas jeho profikariéry.

"To samozřejmě, jedná se o dobrý titul a hlavně, pokud prohraji, tak je možné, že skončím. Je to těžké, ale teď si říkám, že nesmím prohrát, musím vyhrát, tím to hasne."

Pro Kraje není ruský soupeř žádnou neznámou, neboť spolu působí ve stejné německé stáji, ovšem nyní se pochopitelně připravují odděleně. Náš borec upozorňuje, že v ringu půjde dosavadní kamarádství stranou.

"Znám ho, vím, že to je dobrý kluk, v každém případě v ringu nebude můj kamarád. Tam se ho budu snažit zmlátit, ztřískat a čím rychleji tím lépe. Musím ale počítat s dvanácti koly, bude to tvrdé, doufám že vyhraji."

Častým nepřítelem boxerů je stanovená váhová kategorie. Předzápasové shazování se stává téměř pravidlem. Rudolf Kraj však v tomto ohledu patří k výjimkám, naopak s neskrývaným posměchem ukazuje na svého kolegu Lukáše Konečného.

"Lukáš totiž strašně žere. Já mám váhu dobrou, normálně kolem 93 kilo, moje kategorie je do 90kg, což po tréninku bez problémů mám, takže s váhou potíže nemám."

Samotný Konečný neustálé souboje s vlastní hmotností potvrzuje. Tentokrát však nenechal nic náhodě a shodil s dostatečným předstihem.

"Já jsem měl po posledním zápase dlouhou pauzu, nabral jsem asi 13 kg přes váhu, což je dost. Mám oblíbený koníček, což je jídlo, takže jsem se mu plně věnoval. Nejradši mám věci, které nemůžu, takže bůček, tataráky a chipsy. Teď už přes dva měsíce systematicky shazuji, používám doplňkovou výživu - různé karnitiny a spalovače tuků, což mě velice pomohlo a tak už mám nyní svou váhu. To je u mě netradiční a doufám, že to je dobré znamení."

Třicetiletý ústecký boxer, který má v profiringu na kontě 31 vítězství, bude úterní galavečer uzavírat soubojem s Francouzem alžírského původu Mehdi Azrim. Původně avizovaní soupeři Ital Piccirello nebo Španěl Varón, což jsou mimochodem jediní Konečného přemožitelé, odřekli. Lukáš se touto změnou však nenechal rozhodit.

"Víceméně to není nic hrozného, protože jsem ještě neměl kazety se zápasy těch předpokládaných soupeřů. Tím pádem jsem se speciálně nepřipravoval, jako např. konkrétní série úderů. Příprava byla do této chvíle univerzální, takže to není problém. Maximálně mě to může rozhodit psychicky, ale nerozhodilo."

O podcenění Azriho však nemůže být řeč a tak úvahy o rychlém k.o. bere s nadhledem.

"Těšit se můžete na co chcete, doufám, že rychlé k.o. nedostanu já."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio