Česká běžkyně Kateřina Neumannová oficiálně oznámila, že dočasně přerušuje kariéru - čeká miminko

Kateřina Neumannová

České lyžování přijde minimálně na rok o svoji hvězdu. Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová dočasně přeruší kariéru. Závodnice liberecké Dukly a olympijská medailistka ze Salt Lake City totiž čeká v letních měsících přírůstek do rodiny.

Devětadvacetiletá běžkyně Kateřina Neumannová se minulé úterý náhle vrátila ze švédské Kiruny z tréninkového kempu. Vynechala víkendové závody Světového poháru a absolvovala lékařská vyšetření. O možném těhotenství se spekulovalo už dříve, sama běžkyně informaci potvrdila až v úterý na tiskové konferenci. Zároveň přiznala, že s těhotenstvím nepočítala.

Kateřina Neumannová
"Samozřejmě to byl takovej menší šok, protože jsem s tím úplně nepočítala, ale musím říct, že od prvního okamžiku jsem byla strašně ráda, že se to stalo, a že je to daleko hezčí než jakákoliv medaile, kterou bych mohla v zimě získat. Takže určitě ten pocit je krásnej."

O své budoucnosti má nejlepší česká běžkyně jasno. Na rok sice odloží lyže, ale s kariérou nekončí. Doufá, že se brzy vrátí na lyžařské okruhy:

"Já myslím, že to bude pro mě krásnej rok a já věřím, že se mi podaří ten plánovanej návrat a že si těch světovejch soutěží ještě užiju. Věřím, že se mi povede ještě se vrátit na vlastně přední pozice světovýho pelotonu lyžařskýho."

Už teď Kateřina Neumannová plánuje, že se zúčastní mistrovství světa v roce 2005 v Oberstdorfu i zimních olympijských her v Turíně o rok později.

Letos Neumannová zazářila hned v úvodním závodu na olympijských hrách v Salt Lake City, kde doběhla na tratích v Soldier Hollow třetí na patnáctce volnou technikou s hromadným startem. Přidala tak do své sbírky třetí olympijskou medaili. Stříbro a bronz získala před čtyřmi lety na hrách v Naganu. Stále ještě existuje možnost, že dostane za Salt Lake City další medaile. Pozitivní dopinkové testy totiž v USA měly Rusky Larisa Lazutinová, která dopovala již dva měsíce před OH, a Olga Danilovová. Pokud MOV změní pořadí olympijských soutěží, pak Neumannová dodatečně obdrží za patnáctku stříbro a v královské kombinaci by se posunula nejspíše na bronzovou pozici. Uplynulá sezóna se závodnici liberecké Dukly vydařila i ve Světovém poháru, v kterém obsadila celkové druhé místo.

Autor: Eva Petržílková
spustit audio