Česká republika získala další medaili na OH v Sydney

Český sportovní střelec Martin Tenk získal na olympijských hrách bronzovou medaili v libovolné pistoli na 50 metrů. Vítězem soutěže se stal Bulhar Tanju Kirjakov, stříbro patří Igoru Bašinskému z Běloruska. Tenk skončil třetí nástřelem 662,5 bodu a za druhým místem zaostal o osm desetin.

Nový český rekord v hodnotě 2 minuty 14 vteřin a 10 setin zajistil Danielu Málkovi postup do semifinále dvoustovky prsa na olympijských hrách v Sydney. V rozplavbách skončil Málek druhý, rychlejší než on byl jen Ital Davide Rummolo.

Stolní tenista Petr Korbel porazil ve svém druhém utkání dvouhry na olympijských hrách v Sydney Petera Jacksona z Nového Zélandu hladce 3:0 po setech 21:11, 21:13, 21:15 a vyhrál tak kvalifikační skupinu C.

Skifař Václav Chalupa skončil po taktickém dojezdu druhý ve své opravné jízdě. I přes zdravotní problémy tak postoupil do čtvrtečního olympijského semifinále. V něm bude dvanáctka závodníků bojovat o šest finálových míst.