Deník ze Sydney: 11. září

V Sydney vlaje česká vlajka

V olympijské vesnici v Sydney byla v neděli slavnostně vztyčena česká vlajka a na stožáru bude spolu se zástavami ostatních zemí vlát až do skončení olympijských her. Společně s výpravami Angoly a Malediv hostitelé uvítali českou delegaci, v níž je zatím necelá polovina nominovaných sportovců. Slíbili českým reprezentantům, že udělají všechno pro to, aby se i daleko od své vlasti cítili v Sydney jako doma.

Fotbalisté si v přípravě zastříleli

V generálce na vstup do olympijského turnaje si čeští fotbalisté s chutí zastříleli. V přípravném utkání s výběrem Canberry a okolí, hrajícím pod názvem Rackets, v neděli zvítězili 9:0. Zápas se hrál na dvakrát 35 minut za zavřenými dveřmi a trenér Karel Brückner v něm vystřídal celý kádr včetně obou brankářů. Výsledek: Canberra Rackets - olympionici ČR 0:9 (0:4). Branky: 28. a 70. z pen. Ujfaluši, 37. a 40. Vozábal, 27. Baroš, 29. Sionko, 35. Šimák, 44. Heinz, 60. Kučera.

Český diskař uvízl v Malajsii kvůli chybě pořadatelů

Původně krátké mezipřistání v Kualu Lumpuru na cestě do Sydney se českému diskaři Liborovi Malinovi protáhlo na čtyřiadvacet hodin. Administrativní chyba pořadatelů olympijských her neplánovaně prodloužila jeho cestu do Austrálie a než se všechno vysvětlilo, zažil pořádný stres. Dozvěděl se totiž, že má zakázaný vstup na australskou půdu. Česká olympijská mise dostala zprávu, že malajská kontrola na letišti odmítla vpustit Malinu do letadla, protože nemá povolení australského imigračního úřadu ke vstupu.