Je státní smutek, Česko se loučí s Karlem Gottem

Státní vlajky na půl žerdi, smuteční prapory na budovách, minuty ticha, zápisy do kondolenčních knih, pietní místa plná květin a osvětlená svíčkami. Jedenáct dní po skonu zpěváka Karla Gotta, v den jeho pohřbu, drží Česko státní smutek. Legenda české hudební scény se tak do historie zapsala nejen celým svým životem, ale také posledním rozloučením.

Už v pátek zaplavily Slovanský ostrov tisíce lidí, kteří se přišli na pražský Žofín s Karlem Gottem naposledy osobně rozloučit. Ti první přicházeli k paláci u Vltavy už od čtvrtečního večera, za posledními se brány zavřely v pátek v pozdních nočních hodinách.

Rakev s Gottovými ostatky byla vystavena na pódiu ve velkém sále. Čestnou stráž u ní drželi vojáci. Venku před palácem, stejně jako ve velkém sále, po celou dobu zněly zpěvákovy hity. S legendárním umělcem se v pátek loučili lidé i na jiných místech.

Karel Gott zemřel v úterý 1. října před půlnocí. Jeho blízcí ve smutečním oznámení uvedli, že odešel smířen, v pokojném spánku a v kruhu své nejbližší rodiny.