Libeň je už 120 let součástí Prahy
K Praze byla připojena jako poslední předměstí ještě před vznikem Československa. Největší čtvrť Prahy 8 byla svědkem mnoha dějinných událostí.
V Libni se odehrála operace Anthropoid. Osudovou zatáčku, kterou si vybrali Josef Gabčík s Janem Kubišem k útoku na zastupujícího říšského protektora a jednoho z hlavních organizátorů vyvražďování Židů Reinharda Heydricha, už dnes nenajdete. Místo, které se tak výrazně zapsalo do české historie, připomíná památník hrdinů protinacistického odboje odhalený v roce 2009. Statečné parašutisty nesou také názvy ulic v nejbližším okolí atentátu.
Libeňský zámeček
Historických událostí se na území Libně odehrála vícero. Na zdejším zámku byl v roce 1608 uzavřený Libeňský mír mezi císařem Rudolfem II. a jeho bratrem Matyášem Habsburským. Právě odtud začínal korunovační průvod Leopolda II. v roce 1790. Po roce 1945 byl přebudovaný na reprezentační a svatební síň a za ty roky si tu své ano řekly už tisíce šťastných novomanželů.
Hrabalovská Libeň
Genius loci se z Libně pomalu vytrácí, přesto v této pražské čtvrti najdete místa, zákoutí, kolonie, ve kterých se můžete vrátit do minulosti a nahlédnout na Libeň z hrabalovských dob, kdy ve své povídce „Moje Libeň“ vzpomíná: „A skoro každý večer, někdy i dosti pozdě, jsem tiše stoupal nahoru na Hájek, jindy na Šlosberg, abych se tam z vrcholku nemohl vynadívat na Libeň prostírající se pode mnou, když tam na obzoru se třpytila světla centra Prahy.“