Kalendárium
V kalendáriu se tentokrát dozvíte o připojení Hlučínska k Československu, které proběhlo až dva roky po rozpadu Rakousko-Uherska, připomeneme také narození Josefa Kajetána Tyla a paleontologa Josefa Augustu.
4. února uplynulo 200 let od narození redaktora, spisovatele a především divadelníka Josefa Kajetána Tyla. Ve své době byl Tyl populárním autorem, živil se jako novinář, psal divadelní hry i prózu. Jeho Strakonický dudák aneb Hody divých žen se už dlouho objevuje mezi školními seznamy povinné nebo doporučené četby a postavy nebo děj této dramatické báchorky asi není třeba připomínat, stejně jako fakt, že Josef Kajetán Tyl je autorem textu písně "Kde domov můj", která se později stala českou národní hymnou, snad ani není nutné.
Paleontolog Josef Augusta se zabýval prvohorní květenou, krytolebci a rybami a věnoval se také popularizaci paleontologie. Významnou součást mnoha jeho knih tvořily ilustrace Zdeňka Buriana, jejich spolupráce trvala dlouho. První společnou publikací byl Zavátý život z roku 1941. Augustova díla s Burianovými obrázky vycházela s úspěchem také v zahraničí. S trochou nadsázky by se dal život Josefa Augusty nazvat cestou do pravěku, koneckonců na stejnojmenném dodnes velmi oblíbeném filmu Karla Zemana se jako odborný poradce podílel. Josef Augusta zemřel 4. února 1968.
Cimbálová kapela Hradišťan zhudebnila několik textů posledního jubilanta tohoto kalendária, básníka Jana Skácela, který by se 7. února dožil 86 let.