Protesty autodopravců se stupňují

Od pondělního dopoledne probíhá blokáda ministra dopravy a spojů. Asi stovka dovozců aut a zástupců autoškol se rozhodla protestuje proti práci ministertstva a požaduje odstoupení jeho šéfa, ministra Jaromíra Schlinga. Více Jaromír Marek.

Přístup do ministerstva zablokovali demonstrující odtahovými vozy s naloženými automobily a nákladními i osobními auty. Dovozci si stěžují na stav po zavedení nového silničního zákona, který platí od poloviny roku. Ten neumožňuje přihlásit dovezený ojetý vůz starší pěti let. Navíc kvůli nejednotnému výkladu pokynů k zákonu se od poloviny června přihlašování vozidel prakticky zastavilo. Z této situace, která podle dovozců ohrožuje podnikání v oboru, viní ministra Schlinga. Více předseda dovozců ojetých automobilů Jan Slaviš.

"Žádáme do 1.9. odstoupení ministra. Ten člověk tam opravdu nemůže být. Pokud se domnívá, že se nic nestalo, tak to znamená, že není vůbec v obraze."

Faktem je, že od roku 1991 bylo do Česka dovezeno přes milion stotisíc ojetých osobních automobilů. Ty tvořily 45 procent všech automobilů prodaných za posledních 9,5 roku na českém trhu. Smyslem omezení dovozu ojetých aut bylo podle ministerstva pomoci v budoucnu zmírnit dopad některých opatření EU, například povinnost likvidovat vozidla po skončení jejich životnosti. Na likvidaci se bude muset zřejmě podílet i stát a další dovoz starších vozů by tak v budoucnu ještě více zatížil státní rozpočet.

Zástupci asociace autoškol zase nesouhlasí s novým zákonem o autoškolách, který je v mnohém silně omezuje. Špatné jsou podle nich i zkušební testy. Zbytečně složité, nelogické a mnohdy v rozporu se samotným zákonem. Tak zní nejčastěji jejich kritika. Proto všichni čekali na prováděcí vyhlášku, která by leccos mohla napravit. Marně. Více Bedřich Liška z asociace autoškol.

"S tím se musí něco udělat. Osm měsíců autoškoly marně žádají o komentář k zákonu. Každý okres si dělá svůj vlastní výklad, své vlastní podmínky. Nikdo není kompetentní říct, jak se co má provádět. Po osmi měsících se už nemůže nikdo divit, že dochází trpělivost. Ti lidé tady nejsou proto, že by je to bavilo nebo že by neměli co dělat, ale jsou tady z existenčních důvodů. My jsme se rozhodli, že tady zůstaneme a chystáme se tady i přezimovat."

Byť minsitr Schling slíbil, že zástupce nespokojených přijme, ke schůzce nedošlo. Jako o krajním řešení situace uvažují dovozci ojetých vozidel i zástupci autoškol o blokádě hraničních přechodů a silnic.