Série kuchařek Lenky Požárové získala první cenu v prestižní světové soutěži

zapalena_kucharka.jpg

Česká série kuchařek získala první cenu v prestižní světové soutěži Gourmand World Cookbook Awards. Naše kulinářská literatura se tak poprvé probojovala mezi výherce tohoto klání, které se koná už 14. rokem a hodnotí několik tisíc přihlášených titulů ze stovek zemí. Je tu rubrika České nej... a Zdeňka Kuchyňová. Jejím hostem bude samozřejmě autorka tzv. "zapálené kuchařky" Lenka Požárová, která takové ocenění vůbec nečekala.

Lenka Požárová, foto: ČTK
"Nejlepší kuchařka série světa, to zní trošku jako pohádka."

Jak jste se dostala ke psaní kuchařek? Já jsem četla, že jste byla daňová poradkyně.

"To je pravda, já jsem začala u té daňové práce cítit, že mě neuspokojuje, že mi chybí radost a kreativita. Tak jsem přemýšlela, co bych dělala a přišla na to, že by mě moc bavilo vařit a psát."

Vaše kuchařky představují jednotlivé druhy jídel - jedna se jmenuje Špenát, další Mrkev, Švestka. Jsou všechny recepty věnované jediné ingredienci?

"Ano, je to tak. Třeba u chřestového dílu vařím všechno z chřestu, ale je to rozdělené do kapitol. Jsou tam různé předkrmy, polévky, saláty, hlavní jídla s masem, bez masa, pomazánky a kde to jde i sladkosti."

Řada lidí, když slyší slovo vařená zelenina, tak málem dostává vyrážku, získala jste pro vaření i tyhle lidi?

"Přiznám se, že mě strašně baví právě tyhle lidi vyhledávat a oslovovat. Třeba jsme pozvali kamaráda, který nesnášel mrkev právě kvůli zážitkům ze školní jídelny, a dělali jsme mrkvové hody. To znamená, že jsem mu předložila několik mrkvových jídel a když odcházel, tak mi říkal, že to je úplně neuvěřitelné, že netušil, že mrkev může takhle chutnat."

Na kom testujete nové recepty?

"Hlavně na manželovi a sobě. Mě nebaví vařit pořád dokola obehraná jídla. Baví mě vyčkávat, jestli se to povede a jak to bude chutnat. Manžel to už skousl, baví ho to a hlavně mi to boduje."

Kolik kuchařek jste už vydala, a co chystáte nového?

"Zrovna je v tisku 12. díl na téma Rajčata. Myslím si, že se letní sezóna blíží a bude to docela žhavé téma. A po Rajčatech chystám Cukety. I když mi strašně chutnají, tak jsem tohle téma zavrhovala. Říkala jsem si, že z cuket už každý zná spoustu receptů. Lidé si o to ale moc psali a tvrdili: ano, je spousta receptů, ale ty vaše jsou jiné. Tak jsem se k tomu nechala ukecat a bavilo mě to."

A co takhle vlastní restaurace?

"To by mě bavilo. Nemusí to být restaurace, může to být nějaké bistro, ale co jsem slyšela zážitky, jaké to je, provozovat takový podnik, mít zaměstnance a sehnat loajální zaměstnance, kteří budou ten váš sen a hodnoty sdílet, tak se toho zatím pořád trošku děsím a mám to jako sen. Jsem zvědavá, jestli se mi to někdy splní nebo ne, ale moc by mě to bavilo. A bavil by mě právě kontakt, vidět ty lidi, jak jim chutná, protože mě baví pozorovat na svých hostech, když zavřou oči a nemůžou mluvit a jenom si něco vychutnávají, tak to by se mi moc líbilo."