Špičkoví kuchaři budou soutěžit v rodišti Magdalény Dobromily Rettigové

r_2100x1400_radio_praha.png

České kuchařské týmy se umísťují na světových soutěžích na předních místech. I u nás je několik zajímavých soutěží - například Červený hrádek nad Chomutovem pořádá každoročně mistrovství světa ve vaření svíčkové. V Mníšku pod Brdy se zase na Štědrý den pořádá klání v salatingu. Za tímto názvem se skrývá soutěž o nejchutnější bramborový salát. A ve Všeradicích se v sobotu sejdou kuchaři ze špičkových hotelů. Proč právě ve Všeradicích, to prozradil v rozhovoru se Zdeňkou Kuchyňovou Miloslav Frýdl.

"Všeradice, což se skoro neví, jsou rodištěm pramáti českých kuchařek Magdalény Dobromily Rettigové, autorky první české knihy o vaření. Takže na počest této slavné rodačky se ve Všeradicích koná tato soutěž."

Bude i cena spojena s Magdalénou Dobromilou?

"Určitě, všechno se kolem ní bude točit. Také tam bude fyzicky přítomná, tedy ne že by vstala z mrtvých, ale všeradičtí si vybrali ze svých řad jednu takovou sošnou a fešnou dámu, kterou stylizovali do podoby Magdalény Dobromily Rettigové. A ta prožije celé odpoledne společně s diváky a kuchaři. Cenu bude samozřejmě udělovat a má také název Putovní pohár Magdalény Dobromily Rettigové. Je to krásný broušený křišťálový pohár."

Nejdůležitější jsou na kuchařské soutěži samozřejmě kuchaři. Kdo bude vařit?

"Byť se soutěž koná v tak malé vesničce, která má asi 400 obyvatel, tak je to soutěž velmi prestižní, je to soutěž profesionálních kuchařů. Záštitu nad soutěží má Asociace kuchařů ČR. Své síly změří skutečně špičkoví profesionálové z pěti hvězdičkových hotelů z celé ČR."

A jaké je téma vaření?

"Vize pořadatelů je taková, že by se každý rok mělo téma obměňovat. Letos je to druhý ročník a celý je zasvěcený rybám. Kuchaři budou soutěžit v tom, kdo připraví nejlepší, nejchutnější, nejoriginálnější menu z různých druhů ryb."

Jak na tom byla s rybami Magdaléna Dobromila Rettigová?

"To je těžká otázka, možná to někdo z odborníků ví. Ale paní Rettigová je spíše spojována s takovými tradičními výdobytky české kuchyně."

Jedná se o druhý ročník soutěže, jsou na něm kuchaři z pětihvězdičkových hotelů. Jak se vám podařilo dostat známé šéfkuchaře už na první ročník?

"Pravděpodobně na odborného spolupořadatele, to znamená na Asociaci kuchařů, zapůsobil fakt, že se jedná o rodiště Magdalény Dobromily Rettigové. Tak se tedy rozhodli, byť jde o vesničku, která je jako dlaň, spojit síly s obecním úřadem Všeradice a tuto soutěž lokalizovat sem."

Budou moci hosté a obyvatelé Všeradic ochutnat, co uvaří, upečou, usmaží?

"Celé odpoledne se bude točit kolem jídel v různých podobách. Pochopitelně, když jde o soutěž, je třeba, aby z toho měli něco diváci. Kuchařské výkony, které se budou odehrávat před jejich očima, budou komentovány. Poté, co odborná porota ocení a vyhodnotí výrobky kuchařů, budou jídla volně k mání všem účastníkům, takže budou moci ochutnat, co mistři kuchaři uvařili."

Uvažují organizátoři také o tom, že by hodnotila převlečená Magdaléna Dobromila Rettigová a vybrala podle své chuti?

"Určitě. Bude také členkou poroty. Bude i členkou druhé komise, která bude vybírat nejchutnější vdoleček. To je soutěž určená divákům. Mohou přijít s pěti vdolečky přímo do areálu všeradického zámku a porota vybere ten nejchutnější vdoleček."