Špotákovou čeká na Zlaté tretře tvrdá konkurence

r_2100x1400_radio_praha.png

Ostravská Zlatá tretra má letos opět fantastické obsazení. Na startu se objeví 10 olympijských šampionů a stejný počet mistrů světa v čele s aktuálně nejlepším sportovcem planety, jamajským sprinterem Usainem Boltem. Jak se v této dravé konkurenci prosadí domácí atleti, o tom je následující rozhovor s čerstvým prezidentem ČAS Liborem Varhaníkem.

Ze startovních listin Zlaté tretry běhá mráz po zádech, jak se může dařit v takové konkurenci našim atletům?

"Pevně věřím, že se jim bude dařit co nejlépe. Je to výzva pro všechny, kteří se mohou mítinku zúčastnit a na domácí půdě snad předvedou co nejlepší výkony."

Barbora Špotáková, foto: ČTK
Naši atleti budou obklopeni takovými hvězdami jako Usain Bolt, Dayron Robles, Blanka Vlašičová a další. Může jim jen to prosté setkání pomoci v kariéře?

"Určitě. Jde o dvojí úhel pohledu. Prvním je bezprostřední setkání na mítinku, kde se to ne každému povede, protože se z těchto hvězd mohou rozklepat kolena. Na druhé straně jediná cesta na vrchol vede tak, že vám závodní setkání s největšími hvězdami začnou připadat všední. Samozřejmě pro naše atlety každá taková možnost závodění s nejlepšími je vítaná. A na domácí české půdě dvojnásob."

Atletkou, které se kolena určitě nerozklepou, je Barbora Špotáková, která je dnes sama už spíše v pozici hvězdy. V Ostravě jí však čeká exkluzivní duel s medailistkami z Pekingu, Ruskou Abakumovovou a Němkou Obergfollovou. Může Bára vyhrát a především na domácím území konečně pokořit hranici 70 metrů?

"Bezesporu vyhrát může. Každý závod je specifický, ale v Ostravě bude opravdu tvrdá konkurence a těžká soutěž. Věřím, že se to Báře povede, ale během sezóny je hodně závodů a nedá se předpokládat, že vyhraje každý, protože oštěp je náročná technická disciplína. Její priorita míří na MS do Berlína, takže jí přeji v každém závodě, ale pokud by to v Ostravě nevyšlo, tak to není žádná tragédie. Pevně věřím, že to především vyjde v Berlíně."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio