Štěpánek s definitivní platností odmítl reprezentovat v DC

Radek Štěpánek, foto: ČTK

Tenista Radek Štěpánek šokoval veřejnost. Ačkoliv se jeho návrat po třech letech do daviscupového týmu bral za hotovou věc, on sám nadělil kolegům, nehrajícímu kapitánovi, svazovým činovníkům a v neposlední řadě i fanouškům nepříjemný dárek pod stromeček. S definitivní platností se totiž zřekl reprezentace v Davisově poháru.

Radek Štěpánek, foto: ČTK
Přitom necelých 24 hod před vydáním tiskového prohlášení, prostřednictvím kterého ukončil svou reprezentační kariéru, ještě na adresu svého možného startu prohlašoval.

"S kapitánem jsem ještě nemluvil, takže zatím k tomu nemám co říct. Nerad bych teď spekuloval do médií, ale zda nastoupím se rozhodne v brzké době."

Místo navázání spojení s nehrajícím kapitánem Jaroslavem Navrátilem však Štěpánek vydal zmíněné tiskové prohlášení, po které už bylo jakékoliv jednání zbytečné. Od jeho prohlášení se ostře distancoval ČTS, který ústy svého prezidenta Iva Kaderky Štěpánkovi vzkázal: "Toto rozhodnutí je pohrdání českým tenisem, spoluhráči, funkcionáři i fanoušky. ČTS splnil všechna jeho přání a podmínky s výjimkou jediné - jmenování Petra Kordy nehrajícím kapitánem, což nepřicházelo v úvahu kvůli jeho dopingové minulosti." Rozčarován ze Štěpánkova přístupu byl pochopitelně i samotný nehrající kapitán Jaroslav Navrátil.

"To prohlášení svědčí o tom, že Radek nechce v žádném případě reprezentovat ČR. Mluvil jsem s ním před třemi týdny, dva měsíce před utkáním je dostatečná doba. Slíbil mi, že se ozve po návratu z hor, ale neozval se. Teď reagoval, tak jak reagoval. Samozřejmě je to velká škoda, ale na druhé straně se s tím musíme poprat. Máme plno mladých hráčů, ale na druhé straně za námi budou diváci, antukový povrch a tak přestože to bude těžké, můžeme Mexičany porazit."

Navrátil se také ostře vymezil proti Štěpánkovým slovům, že končí kvůli blíže nespecifikovaným mocenským hrám na svazu.

"Radek kolem sebe kope. Všichni fanoušci ví, že měl problémy s Cyrilem Sukem, poté s Kaderkou a nyní i se mnou. Přitom když jsem ho trénoval, nikdy jsem s ním problémy neměl. Vše nasvědčuje tomu, že reprezentovat nechce. Myslím si, že toho v Davis cupu neodehrál tolik, aby nám nepomohl."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio