Evropská komise i čeští poslanci vyrazili do boje proti kouření

Nájemník v Jihlavě zažaloval sousedy, kteří kouřili na chodbě domu a soud mu dal za pravdu. Nižší soudy nechtěly žalobu vůbec přijmout. Nejvyšší soud jim to ale v průlomovém rozsudku nařídil. Poprvé tak poukázal na to, že nekuřák má právo bránit se proti pasivnímu kouření. A jak se zdá, milovníky tabákového kouře čekají další zákazy.

Zatím platí v Česku poměrně paradoxní stav. Zatímco se nesmí kouřit na zastávkách, kde se kouř rozptýlí, v restauracích se kouřit může. Nový návrh zákona chce proto v restauracích oddělené místnosti pro kuřáky vybavené vlastním odvětráváním. Návrh vítá Eva Králíková z Poradny pro odvykání kouření při lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

"I to považuji za příliš měkké, i když je to samozřejmě krok správným směrem. Situaci by to zlepšilo. Problém je v tom, že vy můžete mít kuřáckou restauraci, ale do momentu, než tam někoho zaměstnáte. Ti zaměstnanci budou muset obsluhovat i v těch stavebně oddělených částech restaurace a vstupovat do karcinogenního a mutagenního prostředí, takže právě kvůli těm zaměstancům by se vůbec kouřit nemělo. Další věc je, že nekuřácká restaurace má dva dopady na kuřáky. Ti jednak kouří méně a hlavně nezačne kouřit tolik dospívajících. Protože cigareta v restauraci je velmi snadná, rozhodně častější než doma."

V Česku kouří asi jedna třetina lidí. Generální sekretář Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek se obává, že plošný zákaz kouření by vedl k úpadku malých restaurací a pivnic.

"Zákaz kouření by měl spíše přinést zákazník sám. Pokud trh vyžaduje, aby byly restaurace nekuřácké, pak si o to zákazník řekne a bude navštěvovat restaurace nekuřácké. Příkladem jsou takové restaurace v Praze i mimo ni a hotely, které rozšiřují svoji nekuřáckou kapacitu. Ale na druhou stranu zakázat kouření plošně nebo ho podmínit tím, že kuřáci budou odděleni stavební příčkou, problém kouření určitě nevyřeší. Navíc restaurace, které navštěvují kouřící zákazníci, to jsou tradiční restaurace - pivnice, bary, definitivně přijdou o své zákazníky. Ti lidé budou radši sedět doma a tam si tu cigaretu zapálí."

"Nikdo jim nezakazuje kouřit, ale ne tam, kde to dýchá někdo jiný. Tady jde o svobodu těch druhých dýchat čistý vzduch,"

oponuje Eva Králíková. Je otázkou, zda zákon, který dává obcím možnost zakázat kouření i na veřejných místech, jako jsou třeba hřiště či sportoviště, projde. Autoři návrhu, poslanci ODS, si nejsou jisti ani podporou svých kolegů. Úplný zákaz kouření v restauracích platí v současné době v sedmi evropských zemích. Další dvě, Anglie a Francie, o jeho zavedení vážně uvažují. Cílem Evropské komise je výrazné omezení nebo zákaz kouření na veřejných místech ve všech členských státech unie.

"Třeba v Itálii po prvních šesti měsících nekuřáckých restaurací klesl výskyt infarktu myokardu o 11 procent,"

dodala Eva Králíková. Jak však vyplývá z výsledků studie, o které informují tiskové agentury, kouří Italové přes všechny zákazy a zdražování stále víc.

V Česku na následky kouření umírá ročně 18 tisíc lidí, z toho asi tisíc nekuřáků, kteří kouř nechtěně vdechují. Čeští kuřáci však patří k nejohleduplnějším v Evropě a v porovnání s evropským průměrem spotřebují méně cigaret. K potenciálnímu zákazu kouření v restauracích či na pracovištích se ale staví více než vlažně. Z průzkumu Eurobarometr vyplývá, že zákaz kouření v barech by podpořilo přes 60 procent obyvatel Evropské unie, ale jen třetina Čechů. Polovinu přitom cigaretový dým obtěžuje.