Nehrající kapitán rozhodujícím faktorem postupu

Jaroslav Navrátil, foto: ČTK

Velkou zásluhu na postupu českých tenistů do semifinále Davisova poháru má nehrající kapitán Jaroslav Navrátil. 51letý rodák z Přerova na tomto postu výrazně převýšil své letošní soupeře, Francouze Guy Forgeta i Argentince Tita Vaszqueze. Jejich nominační chyby českému celku výrazně pomohly.

Jaroslav Navrátil, foto: ČTK
Možná to nebudete chtít ze skromnosti přiznat, ale nemáte pocit, že zápasy s Francií i Argentinou spíše rozhodla mentální síla kapitánů? Zatímco Forget kupil chybu za chybou, úplně opomněl v nominaci Monfilse a do čtyřhry nepochopitelně nepostavil Tsongu, Vaszquez zase šetřil Del Potra, tak vy jste byl při nominaci neomylný.

"Myslím, že to chyby byly, ale to musí zhodnotit někdo jiný. Nedovedu si představit, že by můj nejlepší hráč nenastoupil do utkání. Vůbec nerozumím tomu, proč nepostavili Tsongu a stejně Del Potro, po tom, co předvedl v pátek, tak nechápu, že nehrál klíčovou čtyřhru."

Teď nás čeká Chorvatsko. Měl jste při jeho souboji s USA nějaké přání?

"Soustředili jsme se především na vlastní utkání, nicméně v duši jsem si přál Chorvatsko. Oni teď mají pouze dva hráče, Čiliče s Karlovičem, zatímco Američané s Roddickem a bratry Bryanovými by v současné formě byli pro nás daleko těžší. Nicméně čeká nás kvalitní soupeř, po 13 letech semifinále, takže já doufám, že šance na finále je a my se oé ní poperem."

Jaroslav Navrátil, foto: ČTK

Jak byste ty šance kvantifikoval?

"Šance jsou otevřené. Čilič udělal v posledních letech obrovský pokrok, je to nedoceněnné jméno, celodvorcový hráč, který málo kazí. Karlovič, s tím se zase nedostanete do hry, buď tři esa nebo debl, takže u něj je to hodně o trpělivosti a psychice. Čeká nás těžké utkání, ale mohlo by nám vyhovovat, že by měla opět rozhodovat čtyřhra."

Tušíte na jaký povrch si vás Chorvaté pozvou?

"Je těžké tipovat, protože Karlovič hraje velmi dobře na rychlých površích, ale teď např. porazil Blakea na antuce. Spíše čekám, že nás pozvou na antuku, zvláště jestli si budou vyhodnocovat hru Štěpánka a Berdycha. Ale pro naše hráče je to jedno, protože oni dokázali odehrát na antuce kvalitní grandslamy, takže je nám vlastně jedno, jaký povrch si zvolí."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio