Olympijská kronika - běh na lyžích

Kateřina Neumannová, foto: ČTK

Poslední díl olympijské kroniky bude patřit běžeckému lyžování. Jedno z nejúspěšnějších českých sportovních odvětví má na svém kontě již devět cenných olympijských kovů. Všechny jsou však stříbrné či bronzové hodnoty a proto je naše veřejnost v očekávání, zda ten jubilejní desátý bude konečně ze zlata.

Kateřina Neumannová,  foto: ČTK
Vzhledem k aktuální formě českých závodníků by se nejednalo zase o tak velké překvapení. Po dlouhé době se česká výprava nemusí opírat jen o Kateřinu Neumannovou, ale medailových želízek má ve svém středu více. Pochopitelně loňská mistryně světa z Oberstdorfu bude patřit mezi ty nejžhavější, což potvrzuje i bronzový olympionik z calgarské štafety Pavel Benc.

"Vím, že Katka chce zlatou medaili, což je po jejích výsledcích reálné, ale svět nespí, všichni trénují. Přál bych jí to, protože by si to za celou svou kariéru zasloužila. Pro mě fanouška bude uspokojivé, když bude i druhá nebo třetí, ale pro ni by to bylo asi zklamání."

I mezi muži máme světového šampiona - Martina Koukala, který triumfoval před pěti lety v italském Val di Fiemme na nejdelší padesáti kilometrové trati. Pavel Benc však pro turínské hry favorizuje jiná jména.

"Na dobré umístění má šanci jednoznačně Bauer a také Magál, který má během sezóny stabilní výsledky kolem patnáctého místa. No a můj tajný kůň je mužská štafeta."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio