Bojovníci za svobodu si u Českého rozhlasu připomněli 59. výročí Květnového povstání
Před budovou Českého rozhlasu na Vinohradské ulici si bojovníci za svobodu, ústavní činitelé i náhodní kolemjdoucí připomněli už 59. výročí zahájení Květnového povstání pražského lidu. Na místě byl i Herbert Brynda.
"A zejména ve zlých časech je rozhlas velmi důležitý. Proto ti, co s nedobrými úmysly přicházejí, vědí, že je třeba co nejrychleji rozhlas umlčet. My však víme, že to nelze dovolit. Dvakrát již lidé Československý, dnes Český rozhlas, s nasazením života bránili. Protože nám sloužil, posiloval a mobilizoval nás. Jsem rád, že máme Český rozhlas, který i nadále působí jako informační, kulturní a vzdělávací pilíř našeho národa."
Podle premiéra Vladimíra Špidly nelze po téměř šedesáti letech od konce pražského povstání na jeho hrdiny zapomínat, natož pak dovolit falešnou interpretaci této události:"A nedovolme proto některým současným vykladačům našich národních dějin, aby prosadili své zlomyslné teze o Květnovém povstání jako alibistickém vystoupení Čechů proti svým okupantům v závěru války, kdy prý už bylo o všem rozhodnuto."
V podobném duchu vystoupila i předsedkyně českého Svazu bojovníků za svobodu Adéla Dvořáková:
"Dovolte, abych Vám všem poděkovala za účast. Pražským povstalcům za statečnost a odhodlání bojovat za své země. Slibuji jménem Českého svazu bojovníků za svobodu, že uděláme vše, aby se nenaplnila slova politologa Peheho, že se Česká republika rozplyne v Evropské unii jako kostka cukru v hrnku hnědé kávy. K tomu všemu budeme potřebovat aktivní pomoc Vás všech. A že svítá na lepší časy, že si politici uvědomují vážnost této chvíle je i to, že máme daleko lepší spolupráci s Českým rozhlasem."