Nominace českých fotbalistů na MS bez překvapení

Hlavní sportovní událostí začátku tohoto týdne byla na domácí scéně fotbalová nominace Karla Brücknera pro nadcházející MS v Německu. Třiadvacetičlennou soupisku odtajnil před zaplněným sálem Hotelu Praha v pondělí v 10 hod.

Konečná podoba reprezentačního výběru pochopitelně není náhodná. Naopak Brückner jí tvořil celé čtyřleté období, kdy české národní mužstvo vede.

"Když jsme začínali s tímto mužstvem pracovat, tak jsme měli představu určitého časového horizontu. Nejenom ME v Portugalsku, ale i MS. Či-li, z touto filozofií a podobnými dílčími aspekty bylo toto mužstvo skládáno a tohle je jeho definitivní podoba."

Oproti předloňskému Euru v Portugalsku jsou v nominaci čtyři změny.

"Ti čtyři hráči, kteří se tam dostali - Kováč, Polák, Jarolím, Štajner - prokázali jasně svoji kvalitu. O tom jsme dopředu hovořili, že hráč, který trvale předvádí kvalitu, tak šanci má."

Nejvíce zklamaným byl zřejmě obránce francouzského Auxerre René Bolf, který odehrál téměř celou kvalifikaci.

Karel Brückner, foto: Ondřej Prokop, ČRo
"Důvod je ten, že sedmička nominovaných obránců je naprosto zdravotně v pořádku, rovněž výkonnostně nebyl nejmenší problém. René Bolf měl v lize velice málo odehraných zápasů, navíc k tomu tři zranění. Prostě to nebylo jisté, včera jsem s ním o tom hovořil, samozřejmě, že to přijal. Pokud si můžeme zaexperimentovat s nějakými handicapy hráčů na předních postech, tak v obraně rozhodně ne."

Trenér se také vyjádřil k našemu prvnímu soupeři i k náročnosti celé skupiny.

"Já jsem se hodně zabýval prvním soupeřem, tzn. USA. Je to mužstvo velice kvalitní, silné, nepříjemné. Neříkám to alibisticky, je to soupeř těžký a sebevědomý. Viděl jsem ho myslím dvacetkrát a vím, že nemluvím do větru. Ta skupina je velice silná a vyrovnaná. Šance mají takřka všichni."

Na závěr Karel Brückner utnul spekulace o možném konci na reprezentační lavičce způsobem sobě vlastním.

"Někde jsem se dočetl, že jsem se měl vyjádřit, že po MS skončím. Já jsem ale neřekl po kterém."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio