všechny články autora
-
Lepší časy pro nádražní restaurace už byly
Při putování po českých nádražních restauracích bylo na první pohled patrné, že hostů v nich výrazně ubylo. Zkusme vypátrat, proč se návštěvníci vytrácejí.
-
U Berešů na nádraží v Lovosicích
Rodina Berešů ke zdejšímu nádraží v bráně Českého středohoří patří přes třicet let. Jejich hospoda je klasická nádražní restaurace se vším všudy.
-
Masaryčka: Česká klasika s trochou luxusu
Ten luxus k novému podniku na Masarykově nádraží v Praze historicky patří. Stojí totiž na místě kdysi slavné Císařské restaurace.
-
Do Litoměřic na kávu s párou
I když před kavárnou v budově původního nádraží stojí na kolejích parní lokomotiva, jedinou páru tu dnes vytvářejí kávovary. I tak začíná být zdejší stánek s kávou pojem.
-
Z Braníka už trampové nejezdí
Malé nádraží na okraji Prahy bylo kdysi nástupištěm trampů na cestě Posázavským Pacifikem. Zlaté časy zažívala i místní nádražní restaurace.
-
Na zastávce v Nižboru
Z rozpadajícího se drážního skladu dokázal herec Tomáš Hanák vykouzlit nádhernou RETRO nádražní hospodu v Nižboru. Jmenuje se Zastávka.
-
Fantova kavárna na Hlavním nádraží
Po poslední rekonstrukci se znovu pod nádražní kupolí rozzářil secesní skvost. K interiéru historické budovy v posledních letech patří také Fantova kavárna.
-
Vítá vás Ostrava Svinov
Nejznámější nádražní restaurace na Moravě je právě ve stanici Ostrava Svinov. Současný majitel František Chmelík je nejdéle sloužícím nádražním restauratérem u nás.
-
Restaurace na kolejích
Přesněji řečeno, jde o restaurace, které bývají v nádražních budovách na peronech přímo u kolejí. Tam kde nejsou, máte pocit, že nádraží je osiřelé.
-
Komenský odpočívá v Naardenu
V roce 1892 byla v holandském Naardenu postavena pamětní mohyla s nápisem „Jan Amos Komenský, učitel národů: rodem Moravan, jazykem Čech, povoláním bohoslovec."