Prvomájové oslavy proběhly v Česku bez incidentů
Oslavy prvního máje v České republice proběhly prakticky bez incidentů. Svátek práce si připomněli levicové strany i občanští demokraté. Sešli se také anarchisté, nacionalisté i neonacisté.
Tajemník Městské části Brno-střed Radovan Novotný, který policii na prapory upozornil, byl ale jiného názoru.
"Policie zadokumentovala použití praporů jako symbolů, které jsou zakázané. Následně budou ti, co ty prapor drželi postoupeni na městskou část na přestupek."
Členové Komunistického svazu mládeže se zúčastnili setkání komunistů také v Praze, tam ale policie nezasáhla. Podle jejího mluvčího byla akce na pronajatém a přesně vymezeném prostoru, nešlo tedy o veřejnou propagaci zakázaného svazu jako v Brně. Na pražském shromáždění komunistů kritizoval jejich předseda Vojtěch Filip vládu, která podle něj přispívá k rozdělení české společnosti i Evropy. Akce se podle odhadů účastnilo asi 2000 lidí převážně středního a důchodového věku. Na pražském Výstavišti oslavovali sociální demokraté. Bylo jich tam okolo tisícovky. Částečně si menší účast zavinili sami, rozdali totiž prý asi 1000 lístků na pouťové atrakce, čehož řada lidí využila a nepočkala ani na příjezd předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.Na Svátek práce se v Praze sešli také neonacisté, nacionalisté a anarchisté. Žádné střety pražská policie řešit nemusela, řekl její mluvčí Tomáš Hulan.
"Žádný z průvodů, který procházel ulicemi metropole se nesetkal se sympatizanty opačného politického názoru, tudíž nedošlo k žádným střetům a protiprávnímu jednání. Samozřejmě situaci na místě policisté vždy konzultovali s pořadateli tak, aby pořadatelé vždy zajistili průběh akce v rámci oznámení, která učinili na magistrátu."Pouze jeden muž předveden na policejní služebnu kvůli neonacistickým symbolům na oblečení.
První máj je tradičně také svátkem zamilovaných, kteří se líbají nejlépe pod třešní. V Chocni se pokusili zlomit český rekord v počtu lidí, kteří se v daném časovém úseku políbí pod rozkvetlým stromem, což se ale nezdařilo. V Bohumíně zase zaváděli novou tradici líbání u kašny, která symbolizuje soutok nebo "políbení" řeky Odry s Olší.