Z krajanského tisku
V článku Jan Masaryk a podceněné vyšetřování se Zpravodaj Čechů a Slováků ve Švýcarsku ve svém 6. čísle vrací k úmrtí někdejšího ministra zahraničních věcí. Autor rekapituluje okolnosti Masarykovy smrti, k níž došlo 10. března 1948 a která dosud nebyla plně objasněna. Shrnuje jak výsledky vyšetřování, tak reflexe celého případu v tisku.
Časopis Nový Polygon přináší sérii článků o psychologické problematice emigrace a reemigrace. Olga Marlinová, která po dvě desetiletí působila jako psycholožka ve Spojených státech a nyní vyučuje na Karlově univerzitě, ve své studii analyzuje problémy reemigrantů, kteří se po návratu z emigrace musejí znovu adaptovat v původním domově. Tento "návrat" je pro mnohé z nich stejně traumatizující, jako byl před lety odchod do exilu. Psychologií exilu se v tomto čísle Nového Polygonu zabývá i spisovatel a publicista žijící v Německu Luděk Frýbort.
Měly význam hlasy z ciziny? - ptají se Svobodné listy z Vídně. K tomu, aby ČSSD s komunisty získala rozhodující většinu 101 křesel ve Sněmovně, chybělo jen málo. Pouhých 338 hlasů v Jihočeském kraji. O tom, že poslední volné křeslo v parlamentu připadne ODS, a nikoliv ČSSD, rozhodli nakonec až Češi, kteří volili v cizině. Jejich hlasy se totiž započítávaly právě v Jihočeském kraji. Právě kvůli hlasům ze zahraničí se nakonec zrodil volební pat, uzavírají Svobodné listy.